fbpx

Hemocue-Hematoloji

HemoCue® Hb 801 Sistemi

HemoCue® Hb 801 Sistemi mikroküvet teknolojisine sahip, tutulması kolay, çok kullanışlı Hastabaşı ((point-of-care testing (POCT) sistemidir.

 • Sıcak ve nemli ortamlar için tasarlanmıştır.
 • 10° ile 40° arasında çalışır.
 • 1 saniyeden kısa bir sürede labaratuvarca onaylanmış sonuç sağar.
 • Yazılım uygulamalarının kullanımıyla hasta sonuçlarının transferi sağlanır.

Hastane, birinci basamak sağlık hizmetleri, toplum sağlığı ve karayolu ambulansları gibi ortamlarda hemoglobin testi için en uygun hale getirilmiştir. HemoCue Hb 801 Sistemi, yüksek sıcaklık ve nem gibi zorlu iklim koşullarında dahi laboratuvar standartlarında doğruluktan ödün vermeden hızlı ve kolay bir şekilde sonuçlara erişim sağlar.

HemoCue® Hb 201+ Sistemi

HemoCue® Hb 201 + sisteminin kullanımı basit olup kontrol gerektirmez ve bir dakikadan daha kısa bir sürede laboratuvar kalitesinde sonuçlar sağlar. HemoCue® Hb 201+ Sistemi, laboratuvar kalitesindeki hemoglobin sonuçlarının üç basit adımda elde edilmesini sağlar: mikro küveti kılcal, venöz veya arteriyel tam kan örneğiyle doldurulması, analiz cihazına yerleştirilmesi ve böylece sonuçların yaklaşık bir dakika içinde görüntülenmesi.

 • Patentli mikro küvet teknolojisi, parti içinde olağanüstü tekrarlanabilirlik sağlar.
 • Tarih ve saat bilgisini 600 sonuca kadar saklama özelliğine sahiptir..
 • Kan bazlı sıvı kontrolleri mevcuttur.
 • Tıbbi kayıt entegrasyonu için sonuçlar hasta kimliği ile bağlantılandırabilme özelliğine sahiptir.
 • Yaklaşık 10 mikrolitrelik (~10 μL) küçük bir kan damlasıyla, bir kişinin hemoglobin değerini bir dakika içinde belirler.

Tüm sağlık profesyonelleri için güvenilir acil sonuçlar son derece önemlidir, bu sayede doğru kararları hızla verebilmelerine olanak tanıyan HomoCue Hb 201+ Sistemi, kan bazlı sıvı kontroller yaparak ve ciddi bir eğitim süreci gerektirmeden kısa bir şekilde öğrenilmesiye kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

HemoCue® Hb 201 DM Sistemi

HemoCue Hb 201 DM sistemi, laboratuvar kalitesinde doğruluk sunar. Hb bakım noktası testlerinde standart haline gelen kolaylıkla birleşmiştir. QC okuması ve Hasta barkodu taraması gibi özellikleri ile hasta güvenirliği arttırılmıştır. İki yönlü iletişim ve esnek ayarlar sayesinde, Hb 201 DM sistemi; kan bankaları, hastaneler, birinci basamak sağlık hizmetleri ve halk sağlığı alanlarında hemoglobin testleri ve anemi taramaları için eksiksiz bir veri yönetim çözümü sunmaktadır.

 • Hasta sonuçlarına hastaya ait bilgilerin ve yorumların eklenmesini sağlar.
 • Patentli mikro küvet teknolojisine sahiptir.
 • ICSH referans yöntemine göre hassas fabrika kalibrasyonuna sahiptir.

Otomatik sonuç aktarımına sahip olması ve POCT-1A kullanılarak mevcut ağ ile sorunsuz bir şekilde arayüzün kullanılmasını sağlayan HemoCue Hb 201 DM Sistemi, kolay kullanımı ile basitleştirilmiş faturalama özelliğine sahiptir.

HemoCue® Hb 301 Sistemi

Birinci basamak sağlık hizmetlerinde ve kan bağışı ortamlarında anemi taraması için geliştirilen HemoCue® Hb 301 Sistemi, pratik ve kullanıcı dostu bir çözümdür. Fabrika kalibrasyonu, ICSH referans yöntemine göre hassas ayarlanan HemoCue Hb 301; reaktifleri etkileyen lottan lota değişimde bile tutarlılıkta üst düzeyde tekrarlanabilirliği olan özel mikro küvet teknolojisine sahip olmasının yanı sıra çeşitli sıcaklık ve nem koşullarında güvenilir testlerin yapılmasına olanak sağlar.

 • Parmak ucundan alınan küçük bir kan damlasıyla Hb (hemoglobin) ölçümü yapılabilir.
 • 10 saniyede sonuç sağlar.
 • 600 sonuca kadar hafıza kapasitesine sahiptir.

Yüksek sıcaklık ve yüksek nem koşullarında bile doğruluktan taviz vermeden çalışan HemoCue Hb 301 Sisteminin, iki farklı dalga boyu ölçümüyle kullanımı kolay olup sonuçların tıbbi kayıt entegrasyonu için hasta kimlik bilgisiyle eşleştirilmesini sağlar.

HemoCue® Hb 301 Sistem Kiti

HemoCue Hb 301 Sistemi (Kit), mobil anemi tarama programlarını güvenli ve pratik bir şekilde gerçekleştirmek için optimal bir çözümdür. Taşıma çantasında ihtiyaç duyulan tüm unsurların bulunması, taşınabilirlik ve başlangıç seti için mükemmel bir seçenektir. Kit, sipariş sürecini basitleştiren ve gereksinim duyduğunuz her şeyi içeren bir çözümdür.

 • Tek kullanımlık mikro küvetler, farklı küvet grupları arasında kalibrasyon gerektirmez.
 • Fabrikada ayarlanmış olan analizörler, hiçbir zaman tekrar kalibrasyon gerektirmez.
 • Mobil anemi tarama programları için güvenilir ve kullanışlı hepsi bir arada çözüm sağlar.
 • HemoCue Güvenlik Lansetleri, güvenliği ve etkinliği kolaylıkla birleştirir.

Dayanıklı HemoCue Hb 301 Sistemi, yüksek sıcaklık ve nem gibi zorlu iklim koşullarında dahi anemi taraması için doğru ve etkili bir araçtır. Hem şehirdeki hem de kırsal alanlardaki birinci basamak sağlık hizmetleri ve kan bağışı ortamları için özel olarak optimize edilmiştir.

HemoCue® Plazma/Düşük Hb Sistemi

HemoCue® Plazma / Düşük Hb sistemi, özel olarak tasarlanmış bir fotometre ve mikro küvetten oluşur. Bu sistem, plazma veya serum örneklerinde, sulu çözeltilerde veya depolanan/biriktirilen eritrositlerde düşük hemoglobin seviyelerinin kantitatif tespiti için özel olarak geliştirilmiştir. Birikmiş eritrosit süspansiyonlarının yanlış depolanması ve yetersiz degliserolizasyonu, kırmızı hücrelerin hemolizine yol açabilen tipik durumlarıdır. Laboratuvarda meydana gelen hemoliz, birçok test sonucunun doğruluğunu ve klinik kullanımını etkileyen önemli bir ön analitik faktördür. Test öncesinde hemoliz seviyesinin değerlendirilmesiyle numunenin kabul edilip edilmeyeceği belirlenebilir. Hemoliz, kanın preoperatif veya postoperatif kan kurtarma süreçlerinde hemofiltrasyon veya hücre koruyucular tarafından işlendiği bağlamda da büyük bir öneme sahiptir.

 • Kullanımı basit olup 1 dakika içinde sonuç sağlar.
 • Taşınabilir olması testlerin herhangi bir yerde gerçekleştirilmesine olanak tanır.
 • Mobil anemi tarama programları için güvenilir ve kullanışlı hepsi bir arada çözüm sağlar.
 • Plazma, serum, sulu çözeltiler veya depolanmış eritrosit süspansiyonları gibi örnekler kullanılabilir.

HemoCue® Plazma / Düşük Hb Sistemi, bakım noktasında hemolizin kolay ve doğru bir şekilde tahmin edilmesini sağlar.

HemoCue® Plazma/Düşük Hb Sistemi

HemoCue WBC Sistemi, beyaz kan hücresi sayısını doğrudan bakım noktasında belirlemenin eşsiz avantajını sunar. Bu sistem, kanıtlanmış ve güvenilir mikro küvet teknolojisine dayanmaktadır. Sadece üç dakika içinde, merkezi bir laboratuvar ile aynı hassasiyet ve doğruluk seviyesinde sonuçların elde edilmesi sağlanarak hastanın muayenehanede olduğu sırada doktorun hastanın durumunu değerlendirmesine yardımcı olur.

 • Laboratuvar doğruluğunda sonuçlar dakikalar içinde elde edilir.
 • Hızlı tedavi kararları almak ve iş akışını kolaylaştırmayı sağlar.
 • Laboratuvar personeli olmayanlar tarafından kolaylıkla kullanılabilmesi için kısa bir eğitim yeterlidir.

HemoCue WBC Sistemi’nin farklı klinik uygulamalara ve uzak saha kliniklerine sorunsuz bir uyumunun faydaları açıktır. Anlık WBC (beyaz kan hücresi) sayımları, bekleme süresini ortadan kaldırarak hızlı bir aksiyon almanızı sağlayabilir; bu da değerlendirmeden tedaviye geçişi saatler veya günler yerine dakikalar içinde gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.

HemoCue® Plazma/Düşük Hb Sistemi

HemoCue® WBC DIFF Sistemi, geleneksel ve karmaşık laboratuvar teşhislerini mikro boyuta taşıyarak, beyaz kan hücreleri (WBC) sonuçlarını (5 parçalı diferansiyel dahil) dakikalar içinde erişilebilir hale getirir. Bu sayede, antibiyotikler, ileri testler ve diğer seçenekler hakkında hızlı ve bilinçli kararlar alınabilir.

 • Laboratuvar doğruluğunda beyaz kan hücresi sayımı sonuçları dakikalar içinde elde edilir.
 • Sadece beş dakika içinde, bazofiller,,eozinofiller, monositler, lenfositler ve nötrofiller için doğru sayımlar elde edilir.
 • Hastanız muayene odasındayken beyaz kan hücresi sayımına anında erişim sağlar böylece hızlı bakım sağlamanın yanı sıra, daha akıcı bir iş akışıyla değerli zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.
 • Tanımlanamayan hücreler için otomatik uyarı sistemine sahiptir.
 • Özgün yazılım ile dahili kalite kontrol sistemi bulunur.

HemoCue® WBC DIFF Sistemi, çığır açan teknolojisiyle laboratuvar doğruluğunda toplam beyaz kan hücresi (WBC) sayımının yanı sıra bakım noktasında beş parçalı diferansiyel sonuçları da elde etmeyi sağlar.

Telefon
gdpr-image
Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bu web sitesini kullanarak Veri Koruma Politikamızı kabul etmiş olursunuz.
Devamını Gör
Bu site Ozatweb Tarafından Hazırlanmıştır