loader

MicroINR Meter

MicroINR Meter

INR Nedir?
INR kanın pıhtılaşma süresini ifade etmek için kullanılan bir ölçüm birimidir. Türkçe açılımı “uluslararası standardize oran”dır.
Normal INR Değer Aralığı Nedir? 
INR’nin Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen normal değer aralığı 0.8 – 1.1’dir.
INR Yüksekliği Ne Anlama Gelir?
Kanın olması gerekenden daha yavaş pıhtılaşması durumunda INR yüksekliği meydana gelir. Bu durumda kişinin iç kanama geçirmesi, diş eti vb. kanamaların kolaylaşması ve olası bir yaralanma halinde kanının durmaması riski artar.
Kan sulandırıcı ilaçların kullanımında INR yüksekliği normal karşılansa da, bu durum kanama sorunları riskinde yine de artış oluşturacaktır. 
INR değeri ne kadar yüksekse kanama sorunu yaşanması ihtimali o kadar yüksek olur. Böyle durumlarda
INR değerinizi kontrollü bir şekilde ölçmeniz gerekir.
INR Düşüklüğü Ne Anlama Gelir?
INR düşüklüğü, kanın olması gerekenden daha hızlı pıhtılaştığı anlamına gelir. INR düşüklüğü olan kişilerde kanın damar içerisinde pıhtı atması (emboli) riski artar. .

MicroINR Chip

MicroINR Chip

Yanlış seri ID = Yanlış kalibre edilmiş cihaz → Yanlış sonuç ihtimali → Yetersiz warfarin dozu → Hasta risk altında kalır.

Mikro INR üzerindeki otomatik olarak verilen seri ID uyarısı, son kullanma tarihi ve Çip; insan faktöründen kaynaklanan hataları ortadan kaldırır. 
Cihaz kullanıcı müdahalesine gerek kalmadan stribin üzerindeki barkod ile bireysel olarak tanımlama ve kalibrasyon yapar.

MicroINR Control Kit

MicroINR Control Kit

MicroINR QC Kontrolü yardımıyla, microINR sistemi (cihaz ve test çipleri) doğru değerler ve işlevsellik açısından kontrol edilir.

Kalite kontrol 5 liyofilize reaktif, 5 flakon NaCl çözeltisi ve ayar noktaları ile aralıkları belirten bir paket insertinden oluşur. Alman Tabipler Birliği (Rilibäk) kurallarına uymak için, bu kalite kontrol düzenli aralıklarla yapılmalıdır.

MicroINR Kutu İçeriği

microINR Kit:

  • microINR Metre
  • Destekleyici Mataryaller
  • Şarj Cihazı
  • Güç Adaptörü
  • Mini USB kablosu